Marble Stonit

Stonit Nedir?

Mermer görünümlü panel veya yapay taş olarak da bilinen Marble stonit levhalar, iç dekorasyon alanında en yeni teknoloji ürünüdür, ve piyasada mermer taşına en çok benzeyen üründür. Uygulamadan sonra, taşların ışıltısı ve doğası en güzel şekilde ortaya çıkar.

Stonit Çevre Dostu

Doğanın kalbindeki bir kaya parçasının ortalama ömrünün bir milyon yıllık olduğu gerçeği göz önüne alındığında, taşın önemini ve değerini göstermektedir. Petrol ve gaz, su, ağaç vb. Kaynakların arkasına saklanmış bir sorun. “Endemik doğal kaynaklardan” ve nesli tükenmekte olan doğal kaynaklar olarak kabul edilen sermaye, çevreye ve sonraki nesillere geri dönüşü olmayan zararlar verir. Marble Stonit yapay taşlar, doğal taşlardan daha çeşitli uygulanır ve Doğal kaynaklara en ufak bir zarar vermeden doğanın korunmasına önemli bir katkı sağlayacaktır.

Panellerin düşük ağırlığı ve standart ölçüleri nedeniyle montajı doğal taştan çok daha kolay ve hızlıdır.

Stonit panellerindeki yüksek sıkıştırma ses yalıtımı oluşturur ve ses iletimini engeller.

Isı taşıyıcısı olan doğal taşların aksine, stonitte kullanılan formül, ısı transferini engellemektir.

Stonit üretiminde polimer bileşiklerinin bulunması, bu duvar panosunda nemin ve su penetrasyonunun imkansız hale getirilmesini mümkün kılmaktadır.

Tamamen pürüzsüz, parlak ve cilalı stonit yüzeyinin temizlenmesi ve yıkanması çok kolaydır. Bu nedenle tıbbi ve hastane uygulamaları için çok uygundur.

Doğal mermer ve diğer benzer duvar kaplamaları ile karşılaştırıldığında Stonit çok ekonomiktir ve daha az kurulum masrafı gerektirir.

Kullanım Alanları

Tüm yaşam alanlarına (Alış Veriş Merkezleri, Bankalar, Evler, Fuar Standları, Güzelli Merkezleri, Hastane ve Sağlık Merkezleri, Kış Bahçeleri, Kütüphaneler, Ofisler, Okullar, Oteller, Restorantlar, Kafeler, Sergi Salonları, Spor Salonları, Tekne ve Yatlar, Tiyatro ve Konser Sahneleri) dekor amaçlı kullanılabilir. Ev veya iş yerinizin havasını canlandırabilir ve derinlik katabilirsiniz. Ayrıca betopan ve mdf, alçıpan vb. malzemelere lamine edilebilir.